18 lipca 2015

Czytelnicy wybrali nazwę dla uniwersum!

Tydzień temu, gdy zdecydowałam się na narysowanie kolejnej mapy (w sumie ostatnią rysowałam nie tak dawno, bo pół roku temu, ale już nie mogłam na nią patrzeć), doszło do mnie, że światowi Czerwonego piachu brakuje nazwy.


Wymyśliłam kilka, nie mogłam się zdecydować. Wtedy, zła na siebie, że pomyślałam o tym tak późno - przypomniałam sobie, że przecież Piach jest z założenia pracą wspólną, jak mogłabym więc zdecydować o czymś takim sama!

Tydzień wyborów i kilkadziesiąt oddanych głosów postawiły sprawę jasno. Od tej pory nasz świat nazywany będzie:

Ceinnthar.


Ta nazwa zwyciężyła, zdobywając 47 procent głosów. Niedużo dalej był mój osobisty faworyt, Redd'arth z 38 procentami. Jartheana została na szarym końcu, ale ponieważ zabrakło mi dzisiaj jednego miasta na mapie - to Jartheana, obcięta o jedną literkę ("h"), wylądowała na nowej mapie jako stolica Breneiry, do której chyba jeszcze nigdy nie zajrzeliśmy - i się na razie na to nie zapowiada, chociaż jeśli ktoś z was miałby na to jakiś pomysł... hm. :D Kto wie, kto wie!

Kończąc już - ja oczywiście udziału w głosowaniu nie brałam i wyboru w żaden sposób nie sugerowałam - wyszłam z, wydaje mi się, poprawnego założenia, że nie powinnam tego robić. Za to wam wszystkim bardzo za pomoc dziękuję. Gdyby nie wy, ten świat wciąż byłby tylko "światem"!

Do mnie należało narysowanie nowej mapy, do czego zabrałam się już kilka dni temu, a dziś pozwoliłam sobie ją wykończyć. Jak wygląda - zobaczycie tutaj. Koniecznie powiedzcie, co o niej sądzicie! Poniżej mapy znajdziecie też małą ciekawostkę :).

I już ostatnia rzecz. Zastanawiam się nad stworzeniem kolejnej podstrony - z zasadami wymowy konkretnych nazw. Słuchając kilku imion płynących z ust jednej ze sprawdzających (oj, ^.^), stwierdziłam, że przydałoby się coś takiego. Niemniej jednak, wymaga to sporo pracy, dlatego chciałam spytać, co o tym sądzicie.

Zasady wymowy - potrzebne, czy nie?

https://www.facebook.com/pages/Vessna-Storiae/1406484456348743?ref=ts&fref=tsĆwierkacz

Fejsbuki nie gryzo.

10 komentarzy:

 1. Ta podstrona wydaje się sensowna i wskazówki odnośnie wymowy też :)

  Pozdrawiam, a mapa rzecz jasna cudna!
  Taki Tolkien czy coś :P

  Rzecz jasna podziwiam Cię za oryginalne nazwy - jak się bawiłam w fantastykę, to też zawsze wymyślałam wszystkie nazwy nowe - lubię neologizmy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześc:)dziękuje serdecznie za komentarz:) Trochę szkoda tego piórka. Może kiedyś z chęcią przeczytam twoje opowiadanie. Czytałam,że piszesz je wraz z czytelnikami! Wspaniały pomysł:)! Historia dzięki temu na pewno nie może być przewidywalna. Pytanko, interesujesz się może pisaniem rpg ?:) Jeśli interesowałoby cię to,odpisz mi na moim blogu,pozdrawiam:)

  www.japonskiwachlarz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. myślałam o pisaniu na facebooku,gg lub skype krotkich wiadomości i tworzenia w ten sposob historii:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny blog!
  Zapraszam do siebie:noweprzygodykomisarzaalexa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny blog!
  Zapraszam do siebie:noweprzygodykomisarzaalexa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się ten blog!
  Zapraszam do siebie:komisarz-alex-po-mojemu.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Hm, ja szczerze mówiąc zawsze czytam sobie wszystko po swojemu, aczkolwiek jak już historia nabiera rozpędu to fajnie wiedzieć, co a u t o r miał na myśli (:

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie byłam pewna, która nazwa podoba mi się najbardziej, ale cieszę się, że nie wybrano tej, która podobała mi się najmniej XD

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do dyskusji. Napiszmy coś wspólnie, przypadkowy Czytelniku.